Φωτογραφικό υλικό και Βίντεο της εκδήλωσης “Ημερίδα Σταδιοδρομίας του Τμήματος Πληροφορικής: Επαγγελματικές ευκαιρίες στην Πληροφορική στην εποχή της κρίσης”

Στις 18 Φεβρουαρίου 2016, το Τμήμα Πληροφορικής, με την ευκαιρία της πρώτης παρουσίασης στους φοιτητές του, της δυνατότητάς τους να κάνουν ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ, διοργάνωσε ημερίδα σταδιοδρομίας με τη συμμετοχή 5 αναπτυσσόμενων εταιριών Πληροφορικής, που εδρεύουν στη Θεσσαλονίκη. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Αμφιθέατρο 1 του κτιρίου ΚΕ.Δ.Ε.Α. και στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, αφού σημειώθηκε σχεδόν καθολική συμμετοχή των φοιτητών, πολλοί από τους οποίους επέλεξαν να συμμετάσχουν, μετά το πέρας της εκδήλωσης, σε προκανονισμένες συνεντεύξεις με τους εκπροσώπους των εταιριών, με σκοπό την πιθανή τους πρόσληψη. Η εκδήλωση μεταδόθηκε ζωντανά σε live streaming, ενώ το video της εκδήλωσης είναι διαθέσιμο, όπως επίσης και αντιπροσωπευτικό φωτογραφικό υλικό.

Εκδήλωση 1

ekdilosi 2