1η OPEN DAY ΤΗΣ ΣΘΕ_5 Οκτωβρίου 2022

Αγαπητά μέλη της Σχολής Θετικών Επιστημών:

Η Σχολή Θετικών Επιστημών του ΑΠΘ διοργανώνει (από αναβολή) στις 5 Οκτωβρίου 2022, από τις 11:00 έως τις 15:00, την «1η Open Day» της ΣΘΕ, στον χώρο του Μετεωροσκοπείου. Σκοπός του θεσμού «Open Day» είναι η ενημέρωση των μελών της ακαδημαϊκής κοινότητας της Σχολής και του Ιδρύματος για την έρευνα, τη διδασκαλία και τις κοινωνικές δραστηριότητες που πραγματοποιούνται στη Σχολή Θετικών Επιστημών, η ανταλλαγή απόψεων και τεχνογνωσίας και για να γνωριστούν καλύτερα τα μέλη της Σχολής μεταξύ τους. Θα υπάρξουν stands και τραπέζια στο χώρο της εκδήλωσης, όπου ερευνητικές ομάδες, αλλά και φοιτητικές ομάδες από τα Τμήματα της Σχολής θα παρουσιάσουν επιλεγμένες δραστηριότητες σε μορφή επίδειξης ή poster.