Ηλεκτρονική δήλωση μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2023-2024

Οι ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2023 – 2024, που αφορά την εξεταστική του Ιουνίου – Ιουλίου 2024, ξεκινούν από 5 Μαρτίου 2024 (09:00 π.μ.)  μέχρι 21 Μαρτίου 2024 (23:59 μ.μ.), μέσω της σελίδας https://students.auth.gr

Σε αυτήν την περίοδο δηλώσεων μπορείτε να δηλώσετε μαθήματα μόνο εαρινού εξαμήνου με τον περιορισμό του:

ν+3 αριθμού μαθημάτων για το 4ο εξάμηνο (4ο εξάμηνο ν=5),

και ν+5 για το 6ο και το 8ο εξάμηνο (6ο εξάμηνο ν=6, και για το 8ο εξάμηνο ν=3).

ΠΡΟΣΟΧΗ:   Οι φοιτητές του 4ου,6ου και 8ου εξαμήνου θα πρέπει να δηλώσετε τα μαθήματα κορμού που οφείλετε από προηγούμενα εξάμηνα (μέχρι 5), και έπειτα να δηλώσετε και τα υπόλοιπα μαθήματα, μέχρι τον επιτρεπόμενο αριθμό του εξαμήνου σας και να κάνετε υποβολή δήλωσης.

Οι επί πτυχίω φοιτητές μπορούν να δηλώσουν συνολικά 15 μαθήματα τόσο χειμερινών όσο και εαρινών εξαμήνων αρκεί τα μαθήματα των χειμερινών εξαμήνων που θα συμπεριληφθούν στην δήλωση, να έχουν διδαχθεί και δηλωθεί σε προγενέστερη δήλωση μαθημάτων.

Οι επί πτυχίω φοιτητές που έχουν επιλέξει κατεύθυνση, εφόσον επιθυμούν να μεταβούν από το σύστημα των κατευθύνσεων στο σύστημα των ροών, θα πρέπει να υποβάλλουν αίτηση στη Γραμματεία μέσω email (ΜΟΝΟ από τον ιδρυματικό τους).

Καμία αλλαγή, τροποποίηση ή εκπρόθεσμη κατάθεση δήλωσης δεν θα γίνει δεκτή μετά το τέλος της παραπάνω ημερομηνίας.

Από τη Γραμματεία