Διεθνής έκθεση μεταπτυχιακών και διδακτορικών τίτλων

Η διεθνής έκθεση μεταπτυχιακών και διδακτορικών τίτλων QS Top Grad Schools Tour θα πραγματοποιηθεί και φέτος στη Θεσσαλονίκη, παρέχοντας τη δυνατότητα στους νέους της πόλης να έρθουν σε επαφή με κορυφαία Πανεπιστήμια της Ευρώπης και της Αμερικής. Κατά τη διάρκεια της εκθέσεως, οι νέοι μπορούν να δεχθούν συμβουλές για το βιογραφικό τους από εξειδικευμένους συνεργάτες, να διεκδικήσουν υποτροφίες ύψους $1,7 εκατομμυρίων αλλά και πακέτα προετοιμασίας γλωσσών GMAT, IELTS & TOEFL. Ακόμη, έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν σεμινάρια ειδικού περιεχομένου, καθώς και να γνωρίσουν απεσταλμένους μερικών εκ των κορυφαίων διεθνών Πανεπιστημίων, οι οποίοι θα τους ενημερώσουν για τον τρόπο ζωής και τα κόστη διαβίωσης στα Πανεπιστήμια που εκπροσωπούν, απαντώντας σε όλες τις απορίες τους. Όσοι επιθυμούν θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής από τη γραμματεία της QS.

Η είσοδος είναι δωρεάν αλλά απαιτείται εγγραφή εδώ: http://bit.ly/1TnEFOP

Ημερομηνία: Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2016, 14:30 – 20:30

Τοποθεσία: The Met Hotel, 26ης Οκτωβρίου 48, Θεσσαλονίκη

(πρόσβαση μέσω ΟΑΣΘ, γραμμή 31, στάση Ιχθυόσκαλα)