Εκδήλωση του ΔΙ.ΠΑ.Ε. με τίτλο “Cybercrime & Cybersecurity: the Ongoing Battle”

Η Σχολή Επιστημών Τεχνολογίας του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος σας προσκαλεί στην εκδήλωση με τίτλο Cybercrime & Cybersecurity: the Ongoing Battleτην Τρίτη 14 Ιουλίου 2015, 18:00-21:00, στις εγκαταστάσεις του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος (Αίθουσα Διαλέξεων B1).

Δείτε εδώ την αφίσα της εκδήλωσης.

Για περισσότερες πληροφορίες και δωρεάν εγγραφή: http://www.ihu.edu.gr/index.php/events/item/743-cybercrime-cybersecurity-the-ongoing-battle.html

Περίληψη: Mια εξαιρετική ομάδα ομιλητών από τον ακαδημαϊκό χώρο, τον χώρο των επιχειρήσεων καθώς και από τα Σώματα Ασφαλείας θα μας μεταδώσουν τις γνώσεις και τις εμπειρίες τους πάνω στο πολυδιάστατο πρόβλημα της κυβερνοασφάλειας, με έμφαση στη συνολική θεώρηση του προβλήματος. Η εκδήλωση προσανατολίζεται σε ένα ακροατήριο φοιτητών/πτυχιούχων καθώς και επαγγελματιών πληροφορικής και ασφάλειας και σκοπεύει (εκτός από το να καταρρίψει κάποιους μύθους και εσφαλμένες εντυπώσεις για την κυβερνοασφάλεια) να παρουσιάσει τις προκλήσεις αλλά και τις ευκαιρίες που θα αντιμετωπίσει ο επαγγελματίας σε θέματα ασφάλειας μέσα σε έναν διαρκώς εξελισσόμενο εργασιακό χώρο.