5ος Φοιτητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Καινοτομίας και Νέας Επιχειρηματικότητας στο Ηλεκτρονικό Επιχειρείν

www.ennovation.gr

Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα:

“Ψηφιακή Καινοτομία και Νέα Επιχειρηματικότητα”

στις 7 Μαρτίου 2012, 14:00 – 16:00, στο Αμφ. ΙΙΙ του Κέντρου Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕ.Δ.Ε.Α.) Α.Π.Θ. (κόκκινο κτίριο δίπλα στη φοιτητική λέσχη), επί της οδού 3ης Σεπτεμβρίου.

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης διοργανώνει ειδική εκδήλωση στις 7 Μαρτίου 2012 με θέμα «Ψηφιακή Καινοτομία και Νέα Επιχειρηματικότητα». Σκοπός της εκδήλωσης, που οργανώνεται στα πλαίσια του 5ου Φοιτητικού Διαγωνισμού E-nnovation (www.ennovation.gr), είναι να ενημερώσει προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του ΑΠΘ για:

Επιχειρηματικές ευκαιρίες στην ψηφιακή οικονομία

• Συμμετοχή στον φοιτητικό διαγωνισμό E-nnovation 2012 και υποστήριξη (mentoring) που παρέχεται στις ομάδες που διακρίνονται
  • Παραδείγματα νέας επιχειρηματικότητας αξιοποιώντας τα ψηφιακά κανάλια (διαδίκτυο, κινητό κλπ) που διακρίθηκαν στο E-nnovation 2011

Ομιλητές

• Γιώργος Γάτος, Υπεύθυνος Μ.Κ.Ε., Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδος
  • Χρύσα Παπάζογλου, μέλος Apiculate (3ο Βραβείο E-nnovation 2011)
  • Νικόλας Παπανώτας, ιδρυτής Venturegeeks.com
  • Μανόλης Χατζηγιάννης, Σύμβουλος Επιχειρηματικότητας Γραφείου Διασύνδεσης Α.Π.Θ.

Συντονιστής: Τσαδήρας Αθανάσιος Επίκ. Καθηγητής, Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Α.Π.Θ.