4ος Φοιτητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας για το Ηλεκτρονική Επιχειρείν

Σας ενημερώνουμε για την ανακοίνωση του «4ου Φοιτητικού Διαγωνισμού Ψηφιακής Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας για το Ηλεκτρονικό Επιχειρείν» με καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης επιχειρηματικών ιδεών τις30 Μαΐου 2011. Στην επιστημονική επιτροπή συμμετέχουν 16 ακαδημαϊκοί από 9 Πανεπιστήμια και τον υποστηρίζουν διάφοροι οργανισμοί / φορείς που ασχολούνται με την νεανική επιχειρηματικότητα (πχ Ινστιτούτο Νεολαίας, ΚΕΜΕΛ, Microsoft Innovation Center κλπ).

Για υποστήριξη των συμμετεχόντων, διεξάγεταιWorkshop (Ημερίδα προετοιμασίας) για την Ανάπτυξη Επιχειρηματικού Σχεδίου (Business Plan),4 Μαΐου 2011 σε συνεργασία με το Γραφείο Διασύνδεσης του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης, με ομιλητές:

• Ιωάννης Μεθόδιος: Αντιπρόεδρος ΚΕΜΕΛ, π. Πρόεδρος και Δ/νων Σύμβουλος της εταιρείας Accenture Ελλάδος
  • Ιωάννης Κώτης: π. Πρόεδρος Algida Σύμβουλος Επιχειρήσεων
  • Αντώνης Ματσιτέλης: π. Γενικός Διευθυντής Johnson & Johnson Hellas

Ώρα:16:00-19:00

Αμφιθέατρο:«Αλέξανδρος Τσιούμης», Κτίριο Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ., Ισόγειο κτιρίου Τοπογράφων Μηχανικών

Για δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει να αποστείλετε e-mail στο:emmanouil@cso.auth.gr

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το διαγωνισμό στο  http://www.ennovation.gr

Εκ μέρους της οργανωτικής επιτροπής

Γιώργος Δουκίδης, Καθηγητής

Κατερίνα Πραματάρη, Επικ. Καθηγήτρια

Εργαστήριο Ηλεκτρονικού Επιχειρείν (ELTRUN)