Απονομή τίτλου Επίτιμου Διδάκτορα του Τμ. Πληροφορικής στον Ομότιμο Καθηγητή Ι. Π. Μυλόπουλο

Την Παρασκευή 2 Ιουνίου 2017, στην Αίθουσα Τελετών της Παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ, πραγματοποιήθηκε η αναγόρευση του Ομότιμου Καθηγητή των Πανεπιστημίων Τορόντο και Τρέντο, Ιωάννη Π. Μυλόπουλου, σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Πληροφορικής.

Ο Πρύτανης του ΑΠΘ, καθηγητής Περικλής Μήτκας, ο Κοσμήτορας της ΣΘΕ, καθηγητής Χαρίτων-Σαρλ Χιντήρογλου και ο Πρόεδρος του Τμήματος Πληροφορικής, καθηγητής Ιωάννης Βλαχάβας πλαισιωμένοι, κατά το εθιμοτυπικό, από Αντιπρυτάνεις και Προέδρους Τμημάτων της ΣΘΕ, με την παρουσία  μελών ΔΕΠ του Τμήματος, φοιτητών, πανεπιστημιακών και πλήθος κόσμου, απένειμαν στον τιμώμενο τον τίτλο του Επιτίμου Διδάκτορα σε μια σεμνή τελετή, η οποία ολοκληρώθηκε με την ομιλία του κου Μυλόπουλου με θέμα: Τεχνολογία Απαιτήσεων Λογισμικού.