Υπενθύμιση για την Ημερίδα Σταδιοδρομίας του Τμήματος Πληροφορικής:” Επαγγελματικές ευκαιρίες στην Πληροφορική στην εποχή της κρίσης”.

Από το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017 το Τμήμα Πληροφορικής προτίθεται να δώσει στους φοιτητές του τη δυνατότητα «ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ». Με αφορμή λοιπόν την ενημέρωσή σας πάνω σ’ αυτό και όχι μόνο, την Πέμπτη 18/2/2016 10:00-18:00, διοργανώνεται στο Αμφιθέατρο 1 του ΚΕΔΕΑ, (κόκκινο κτίριο δίπλα στη φοιτητική λέσχη), ΗΜΕΡΙΔΑ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ με τίτλο:

“Επαγγελματικές ευκαιρίες στην Πληροφορική στην εποχή της κρίσης”

“What Crisis? Meet Thessaloniki’s growing Companies!

Welcome on-board Computer Science and Electrical Engineering Graduates”

όπου εκτός από την γενική παρουσίαση επαγγελματικών ευκαιριών, θα υπάρχει δυνατότητα, με προσκόμιση βιογραφικού, σε όσους φυσικά το επιθυμούν, να συμμετάσχουν σε συνεντεύξεις με εκπροσώπους των εταιριών, με σκοπό την πιθανή τους πρόσληψη.

Η πρόσκληση αφορά προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους διδάκτορες και αποφοίτους.

Δηλώστε Συμμετοχή: ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση και παρακολούθηση της εκδήλωσης (live streaming) μπορείτε να βρείτε στην σελίδα www.auth.gr/news/conferences/19864