Παράταση δηλώσεων & διανομής συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου 2011-2012

Κατόπιν απόφασης της Ειδικής Γραμματείας Ανώτατης Εκπαίδευσης ως ημερομηνία λήξης των δηλώσεων και της διανομής συγγραμμάτων ορίζεται η 23η Μαΐου 2012 και η 6η Ιουνίου 2012 αντιστοίχως.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο οικείο τμήμα τους και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δε δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για περαιτέρω διευκρινίσεις ή απορίες μπορείτε πάντα να απευθύνεστε στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών του Ευδόξου στο τηλέφωνο 210-7722100.