Φοιτητές για Πρακτική Άσκηση ΙΤ στην ARI A.E

Από τη εταιρία ARI A.E., ανακοινώθηκε η παρακάτω θέση για πρακτική άσκηση:

Η ARI Greek Antipasti Α.Ε είναι μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες παραγωγής προϊόντων Antipasti στην Ευρώπη. Η εξαγωγική της δραστηριότητα φτάνει το 100% της παραγωγής της, και τα προϊόντα της διανέμονται σε περισσότερες από 25 Ευρωπαϊκές χώρες.

Δίνουμε ίσες ευκαιρίες στους νέους ανθρώπους και στηρίζουμε ενεργά τα προγράμματα πρακτικής άσκησης φοιτητών.

Η δύναμή μας είναι οι άνθρωποί μας, και αναζητούμε συνεργάτες που μοιράζονται το ίδιο πάθος για ανάπτυξη με εμάς.

Η θέση:

Είσαι το επόμενο μέλος της ομάδας Υποστήριξης Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Δικτύων. Μαζί θα πάμε ένα βήμα παρακάτω και θα ασχοληθούμε με όλες τις βασικές λειτουργίες του τμήματος. Η συνδρομή σου είναι εξίσου σημαντική με αυτήν της υπόλοιπης ομάδας!

Πως μοιάζει η καθημερινότητά σου:

• Συμμετέχεις στην εγκατάσταση του κατάλληλου hardware και διασφαλίζεις τη σωστή χρήση του
  • Υποστηρίζεις όλους όσους κάνουν χρήση τεχνολογικού εξοπλισμού και software
  • Αναπτύσσεις εφαρμογές για τις λειτουργικές ανάγκες της εταιρείας
  • Συμμετέχεις στην ανάπτυξη των κατάλληλων δικτύων επικοινωνίας μεταξύ των εγκαταστάσεων της εταιρείας

Είσαι ο άνθρωπος που ψάχνουμε εάν:

• Είσαι φοιτητής τμήματος Πληροφορικής
  • Γνωρίζεις άριστα Αγγλικά
  • Έχεις δίπλωμα και δικό σου μεταφορικό μέσο

Αλλά πάνω από όλα έχεις όρεξη για δουλειά, δίψα για μάθηση, και αναγνωρίζεις τα προτερήματα της ομαδικής εργασίας.

Κάνε κι εσύ το πρώτο επαγγελματικό σου βήμα, στέλνοντας την αίτησή σου στην ARI Greek Antipasti τώρα!

Μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο hr3@arifoods.gr, αναφέροντας τη θέεση για την οποία ενδιαφέρεστε, ή να επικοινωνήσετε στο 23990 20 127 (εσωτ. 134).

*Η παραπάνω θέση αφορά την έμμισθη πρακτική άσκηση, διάρκειας 6 μηνών.