Υποδοχή πρωτοετών 2018

Την Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2018, στην κατάμεστη, από φοιτητές, αίθουσα Δ31 της ΣΘΕ, το Τμήμα Πληροφορικής υποδέχθηκε τους νέους φοιτητές του.

Έπειτα από ένα σύντομο χαιρετισμό-καλωσόρισμα από τον Κοσμήτορα της ΣΘΕ, Καθηγητή κο Σ. Χιντήρογλου, τον Πρόεδρο Καθηγητή κο Ε. Αγγελή καθώς και εκπρόσωπο του Συλλόγου των φοιτητών, ακολούθησε βράβευση των διακριθέντων φοιτητών του Τμήματος, με επίδοση αναμνηστικού και σχετικών επαίνων, ενώ έγινε αναφορά και στους υποψήφιους διδάκτορες, οι οποίοι έλαβαν υποτροφία από διάφορους φορείς.

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με ενημερωτικές και χρηστικές παρουσιάσεις: του Τμήματος, των προγραμμάτων ERASMUS, των υπηρεσιών του Κέντρου Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, του γραφείου Διασύνδεσης καθώς επίσης και παρουσίαση του ACM